Školení

Skoleni
Školení , workshopy
Získejte zkušenosti profesionálu hned …
Efektivní cesta jak úspěšně začít


Statisticky 90% monitorovacích softwarů končí v šuplíku a v zapomnění. V tom lepším případě je jejich nasazení využito maximálně z 25-50%. Proč? Je to stejné jak šachy: vědět jaké tahy umí šachové figurky neznamená, že umíte hrát šachy.

Hlavní témata školení

theory1
Teorie
monitoringu

Nejvíce podceňovaná úvodní část, která osvětlí metodiku, principy a zvyklosti. Pro úspěšné pokračování školení je naprosto nezbytná.  Teorie je napříč celým spektrem systémů, technologií, hardware a software, metod nasazení a ohledem na předmět monitorování.  Správné nasazení a pochopení principů Vám udělá monitoring spolehlivým a budete mu konečně důvěřovat.

technology
Technologie

Nespočet systémů vyžaduje i rozmanité technologie. Je dobré vědět kdy a jakou použít pro správný výsledek. Případně je i kombinovat. Dozvíte se jak je aplikovat a parametrizovat a kdy zvolit tu správnou.

critical
Mission
critical

Naučíte se jak správně přistupovat k monitoringu aplikací, které označujeme jako Business Critical.  Jak monitorovat redundantní linky, RAID pole, Virtualizaci databázové aplikace, terminálový server, obyčejný mail server, nebo internetovou konektivitu.

fist
Aplikace
a nasazení

Monitoring dnes pokrývá opravdu širokou oblast nejen IT technologií.  Integrujte do jednoho monitoringu komplet všech 7 vrstev OSI od ethernet kabelu až po nejdůležitější aplikační vrstvu jako jsou E-shop/databáze/transakce/Mail flow/Internet Traffic. Integrujte výrobní technologie, business procesy do jednoho systémů a mějte o nich přehled.

Customization
Vlastní
customizace

Naučíme Vás jak přizpůsobit monitoring firemnímu vzhledu, vlastní loga, grafika, ikony. Další významnou vlastností je jak vizualizovat jednotlivé prvky a nebo i celé komunikační systémy tak, aby byly přehledné a vypovídající.  Integrujte výstupu monitoringu do vlastních systémů a obráceně ! Vytvořte si vlastní systém, naučíte se, které soubory a jak modifikovat ve svůj prospěch. Publikujte výstupy pro jiné oddělení nebo management.

integrace
Integrace vlastních zařízení

Jedna z nejsilnějších stránek PRTG Network monitoringu. Naučíme Vás jak vytvářet vlastní senzory pomocí technologií SNMP/WMI/PowerShell/SSH apod., případně vlastní programové vstupy. Jak integrovat zařízení, které standardně v PRTG nejsou a nemusí být jenom ze světa IT. Neomezujte se.

prtg
PRTG Network monitoring

Školení prostředí PRTG, kde se dozvíte o organizaci prostředí, kontextové menu. Administrace produktu, definování uživatelů a skupin, organizace objektů. Definice objektů a jejich parametrizace. Reportování. Definování notifikací a jejich konfigurace a parametrizace.

site
Jak na
rozsáhlé sítě

Jak správně nasazovat a pracovat se systémem v rozsáhlých sítích, definování parametrů, instalací vzdálených sond (SW/HW) pro sběr dat.  Jak zabránit planým a nesprávným notifikacím a hlášením. Dozvíte se, že i rozsáhlou síť lze monitorovat efektivně a jednoduše.

Alert
Alerty
a notifikace

Správné nastavení varovných hlášení, je základem pro důvěru v monitorovacím systému. Naučíte se jak je správně definovat a proč. Nepřeberné množství způsobů doručení na váš email, nebo mobilní telefon. Důvěřujte informacím, které se k Vám dostanou. Nastavte si skupiny podle priorit, nebo víkendů a hoďte se do pohody.

Naši certifikovaní specialisté s více jak 10 letou praxi Vám sestaví konkrétní školení pro specifický způsob nasazení, který potřebujete. Školení je v rozsahu 2-3 pracovních dnů. Kontaktujte nás pro bližší speficikaci a cenovou nabídku.

9 + 15 =